Letkovský šíp 2018

Ve dnech 3. a 4. srpna 2018 proběhla již tradiční akce cykloklubu “Cycles Perfecta Ivančice” a to silniční závod “Letkovský šíp”, který se skládá ze dvou závodů. Je to závod pro starší jezdce s názvem Tetiny a Stréci. Tento závod se jel v pátek 3. srpna. Hlavní akcí je silniční časovka která se jela následující den 4. srpna. Letošní šíp byl v pořadí 13 ročník.

V pátek 3. 8. byl v 18:30 odstartován závod Tetin a Stréců. Trasa závodu je dlouhá 9,5 km. Trať vede z Letkovic kde je start a cíl do Nové Vsi, Oslavan a zpět do Letkovic. Vítězem Tetin se stala pí
Hana Matoušková z Alexovic, která tuto náročnou trať ujela v čase 26:56,00 minut. V kategorii Stréci si dojel pro vítěztví pan Jiří Slouka z Třebíče který zvládl trať za 20:04,00 min. Na start závodu nastoupilo celkem 14 jezdců a jezdkyň.

Druhého dne 4. 8. byla v 15:00 hodin odstartována časovka jednotlivců, což je hlavní akce našeho cykloklubu. Na startu se sešlo celkem 47 jezdců. Z toho bylo 7 žen. Trať pro muže má 19 km a pro ženy a mládež 9,5 km. Závodníci byli rozděleni podle věku do kategorií
M 1 (19 – 39 let), M 2 ( 40 – 54 let) a M 3 (55 a starší). Ženy startovaly v kategoriich Ž 1 a mládež (15 – 18 let).
Start jednotlivců byl vždy po jedné minutě. Vítězem závodu se stal pan David Dvořák z klubu Ghost Team. Trať dlouhou 19 km zdolal za 28:29,00 minut. Další umístění je uvedeno ve výsledkových tabulkách na našich webových stránkách (v podstránce Letkovský šíp). Závěrem lze dodat, že letošní závod se jel za jasného slunečného dne a vysokých teplot, což kladlo na účastníky velké fyzické nároky.