Jarní klasika 2018

Jarní klasika se uskutečnila v neděli 8.4.2018. Jednalo se již o druhý ročník, avšak trasa musela být změněna z důvodu uzavírky silnice v Jamolicích. Trasa vedla z Letkovic přes Novou Ves, Senorady, Kladeruby nad Oslavou, Kramolín, Mohelno, Lhánice, Senorady, Novou Ves a Oslavany. Vzdálenost činila 44,2 km. Novinkou pro tento závod bylo spuštění on-line registrace na našem webu, kterou využilo většina závodníků. Celkem bylo 31 závodníků a poprvé se zúčastnily také dvě ženy.

Start závodu byl v 10:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peloton se roztrhal již v prvním kopci na Novou Ves, kde měl defekt jeden z favoritů závodu p. Hejl Jan, pro který musel odstoupit. Závodníci bojovali nejen mezi sebou, ale také s větrem, který v některých úsecích závodníky pěkně potrápil. Ženy předváděly mezi sebou urputný boj, střídaly se ve vedení, ale vše bylo v duchu fair play a s podáním ruky po závodě. Nakonec vyhrála pí Dospělová Michaela z Mostiště před pí Rinaglovou Annou o 4 minuty a 13 vteřin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U mužů vyhrál ve skvělém čase 1:13:51 p. Dvořák D. z týmu Ghost. Celý závod ho pronásledovali p. Feith Marek z našeho cykloklubu a p. Švehla Antonín z klubu Endeka Bassta Team. Bohužel se jim ho nepodařilo stáhnout a druhé místo vybojoval p. Feith Marek se ztrátou na vítěze 1 minutu a 30 vteřin o pouhých 8 vteřin před Švehlou Antonínem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní výsledky najdete zde .

Kompletní fotogalerie je na našich klubových stránkách na rajčeti.

Děkujeme všem závodníkům za skvělé výkony i přes nepřízeň počasí.